hint inciri, frenk inciri, frenk yemişi, kaynana dili, cennet meyvesi

Hint İnciri, Frenk İnciri / Yemişi, Cennet Meyvesi, Dikenli İncir, Lap İnciri, Kaynana Dili, Mısır İnciri, Kaktüs İnciri, Kürek Yemişi, Babutsa…

Opuntina Ficus Indica (Hint İnciri) adlı bitki Türkiye’nin güney bölgelerinde bolca rastlayabileceğiniz yaygın bir kaktüs türüdür. Hint İnciri’nin bazı türleri diğerlerinden daha dikenlidir. Ancak yaprak yapıları birbirine benzer. Dikensiz görünen türlerinin bile kılcal dikenleri olduğundan yapraklarının dikkatle tutulması gerekir. Bu kaktüs türü yaprak yapısı ve yapraklarının ucunda bulunan Hint İnciri, Frenk İnciri, Dikenli İncir ya da Cennet Meyvesi adı verilen kendine has meyvelerinden tanımlanabilir.

Daha iyi bir Fethiye için… Hint İnciri’nin / Frenk Yemişi’nin yapraklarını koparıp, bu yaprakları kent civarında çıktığınız gezilerde veya doğa yürüyüşlerinde etrafa dikerek hem bitkinin çoğalmasına, hem de doğal olarak bitki örtüsünün zenginleşmesine katkı sağlayın.

Hint / Frenk İnciri’ni çoğaltmak son derece kolay. Tek yapmanız gereken bitkinin yapraklarını koparık toprağa ekmeniz yeterli. Detaylı bilgi için Hint / Frenk İnciri’nin nasıl çoğaltıldığıyla ilgili bu videoyu izleyin

Hint ya da Frenk İnciri, sadece hoş görünen çiçekli, meyveli bir kaktüs değil, ayrıca diyabetten hücre bozulmasına, sindirim rahatsızlıklarından kolestrole kadar birçok rahatsızlığa karşı etkili bir bitki türüdür.

Frenk incirinin faydaları ile ilgili bu videoyu izleyin

Hint / Frenk İnciri’nin aynı zamanda yemeği, salatası, reçeli vs yapılan bir gıda maddesi olduğunu biliyor muydunuz? Aşağıda Hint / Frenk İnciri’nden yapılan yiyecekler ve yemeklerle ilgili faydalı videolar paylaştık. Ama önce Hint / Frenk İnciri’nin nasıl toplandığı, temizlendiği ve yendiği ile ilgili bu videoyu izlemek isteyebilirsiniz.

Hint / Frenk İnciri nasıl toplanır, temizlenir ve yenir

Hint / Frenk İnciri’nden nasıl salata yapılır

Hint / Frenk İnciri’nden nasıl reçel yapılır

Hint / Frenk İnciri yemeği nasıl yapılır (Meksika usülü)

Kolay gelsin ve afiyet olsun!

AliAkpınar
Dem Turkish Center

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz