Ana Sayfa Gezi Çalış Plajı

Çalış Plajı

122
0

Fethiye gezi rehberi: Çalış Plajı.

4 km uzunluğundaki Çalış Plajı Fethiye ilçesinin batı girişinde yer almaktadır. Çalış, Dalaman Havaalanı’na 45 km, Fethiye merkezine 7 km ve Ölüdeniz’e 25 km uzaklıktadır ve Fethiye’nin en popüler turistik bölgelerinden biridir.

Plajda bulunan uzun yürüyüş kordonu boyunca restoranlar, kafeler, barlar ve oteller yer alır. Ana yoldan plaja giden yol Küçük mağazalarla doludur ve yaz gecelerinde renklenir. Ayrıca Çalış Plajı gün batımını izlemek için en iyi yerlerden biri olarak bilinir.

Çalış’ta su sporları yapmak mümkündür. Sıcak yaz günlerinde ve gecelerinde serinletecek güzel bir esintisi vardır. Bu esinti, bölgeyi popüler rüzgar sörfü ve kiting yerlerinden biri haline getirmiştir. Plajın sonuna doğru rüzgar sörfü ve kiting yapmak için bir okul ve cafe mevcuttur.

Çalış Plajı’nın sonunda “Kuş cenneti” olarak adlandırılan farklı kuş türlerinin yaşadığı küçük bir doğal park vardır. Çalış Plajı Caretta Caretta olarak bilinen deniz kaplumbağaların yuvalama alanlarından biridir. Her yıl Çalış Plajı’na gelip yumurtalarını kumlara bırakırlar. Zaman zaman bu yumurtadan çıkan yavruları ve ailelerini plajda görme şansınız olabilir.

Çalış’a nasıl gidilir? Fethiye merkezine gidip gelen düzenli minibüslerin yanında, Fethiye’ye farklı bir yolla ve keyifle ulaşmanızı sağlayan küçük bir motorlu tekne olan Deniz Taksileri vardır.

Çalış Plajı nerededir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz